Zimowisko

Zimowisko

W czasie ferii zimowych (drugi tydzień) organizujemy zimowisko dla naszych Uczniów z Rodzicami (Opiekunami) oraz dla Przyjaciół. W tym roku jedziemy do Nowego Gierałtowa. Szczegóły wraz z pytaniami Jacka Kokocińskiego - organizatora zimowiska, znajdziecie poniżej.

  • Miejsce: Nowy Gierałtów 8, Pensjonat u WANATA. Dojazd z Poznania przez Wrocław (obwodnicą na Kudowę/Jelenią G.) dalej w kierunku na Kudowę do Kłodzka. W Kłodzku skręcić na Lądek Zdrój, Stonie Śląskie. W Stroniu w lewo na Bielice, po drodze będzie Stary Gierałtów, po nim Nowy. Nasz pensjonat jest po prawej stronie drogi, ma mocny płot z kutej stali i kamieni
  • Termin 05-12.02.2011r. Rozpoczynamy zakwaterowaniem w sobotę od godziny 14.00. W sobotę 5-tego wyjątkowo obiado-kolacja o godz. 18.00. Kończymy imprezę w następna sobotę 12-go po śniadaniu (pensjonat mamy opuścić do 11.00).
  • Zakwarowanie i wyżywienie. Pokoje są rozpisane, ewentualne zamiany w ramach indywidualnych porozumień. Cały pensjonat jest czysty, bardzo ciepły, a pokoje w większości wyposażone w nowe sprzęty. Jedzenie smaczne i do syta. Byłem, sprawdziłem między świętami a Nowym Rokiem. Posiłki będą trzy: śniadanie 8.30, obiad 13.30, kolacja 18.00.
  • Program. Jeździmy na nartach i deskach ile się da. Stok jest ok 50 m od pensjonatu (dł. i nachylenie jak w Bielicach ) + 13 hektarów dookoła . Można jeździć na Czarną Górę, ale to męczarnia dla dzieci, drogo i trudno tam prowadzić naukę jazdy dla nich. Jeździmy i szkolimy się przy pensjonacie, a kto chce indywidualnie organizuje sobie wyjazdy do innych miejsc. Uczyć dzieci będą Michał Strybe, Piotr Roszak i Jacek Kokociński po ok 2 h od rana, od niedzieli do czwartku, w piątek zorganizujemy slalom. Możemy wybrać się na basen do Stronia lub aquaparku do Lądka - zabierzcie stroje kąpielowe i czepki. Przypominam o przygotowaniu bajek na czytane lub opowiadane dobranocki dla dzieci. Proponuję zorganizować rodzinną paradę jazdy na "byle czym"- "sprzęt" i przebranie zabrać trzeba z domu, sanki też (nie ma ich na wyposażeniu pensjonatu). Dorosłym proponuję dwie wycieczki po górach na nartach biegowych m. in. do Bielic, pyszna zabawa, gorąco polecam. Potrzebny jest sprzęt grający na wspólne wieczory dla dorosłych. W pokojach nie ma RTV, jest (nie sprawdziłem) bezprzewodowy inetrnet. Komórki - tylko ERA. Za dodatkową opłatą 15zł/os. w pensjonacie można skorzystać z sauny i jacuzzi.
  • Wypożyczenie sprzętu. Wynegocjowałem niezłe warunki wypożyczenia w Bielicach - drewniana chatka pod wyciągiem WINTERSPORT:dzieci 18zł/dzień (kpl. narty, buty, kije, kask), dorośli 20 zł (kpl. narty, buty, kije, kask jeśli starczy). Można dzwonić i zamawiaiać pod nr 880 300 777 najpóźniej na tydzień przed imprezą, hasło:"szkoła waldorfska Poznań".
  • opłata za wyciąg przy pensjonacie: ryczałtem 20 zł/dzień od każdej jeżdżącej osoby z naszej grupy(warunek właściciela) za jazdę w dzień od 9.30 - 16.00. Jazda nocna bez ulg 35 zł od 16.00 do 21.00. Jeżeli nie wykażemy się w tej kwestji jednomyślnością będziemy ludźmi wolnymi, ale koszt jazdy dziennej wzrośnie do 35 zł za dzień lub 3 zł za wjazd jednorazowy opłacane wg potrzeby przy wyciągu.
  • opłata za nocleg i wyżywienie: 55zł/dzień od osoby minus przedpłata do zapłaty w dniu przyjazdu u Pana Henryka Wanata (dzieci do 4 lat nie płacą) + jeśli się zgodzimy na ryczałt za wyciąg.

PYTANIA:

1. Jak oceniacie umiejętności jazdy na nartach/desce swoich dzieci?

2. Czy przystąpicie do systemu ryczałtowego za wyciąg przy pensjonacie?

Z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami zwracajcie się do mnie w szkole lub na maila. Przypominam, że pensjonat można obejrzeć na www.pokojewgorach.com

Pozdrawiam
Jacek Kokociński

[powrót]